Chleb gruziński

Tradycyjny i najprostszy Gruziński chleb przypomina placek, jest wypiekany w wielkich owalnych piecach na zasadzie "przyklejenia" placków do ścian pieca. Można też wypiekać go w tradycyjnym piecu. Składniki na ciasto:       

 • mąka pszenna 1 kg
 • świeże drożdże          20g
 • woda lub mleko         ok. ¾ - 1 l
 • sól
 • olej 2 łyżki
 • cukier 1 łyżeczkaPrzygotowanie:
Ciasto na chleb przygotowuje się tak samo jak ciasto na chaczapuri. Należy uformować je w mniejsze bochenki i poprostu upiec w piecu ;)
Komentarze

 1. Muszę koniecznie wypróbować, już kilka przymiarek robiłam, ale chyba wreszcie się skuszę! Niestety nie mam pieca:( W kominku to M. mi nie pozwoli:) Myślisz że w piekarniku uda się? Jeśli tak to na jaka nastawić temperaturę i mniej więcej ile piec? Daria z http://magicznakuchniadarii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. ja piekłam w piekarniku, nie jest taki pyszny jak z pieca ale cóż, aktualnie mieszkam w Polsce na dodatek w mieszkaniu i niestety pieca brak, ale to nic :)
  Piecz w piekarniku nastawionym na maksymalna temperaturę Ok 200 stopni, najlepiej na blaszkach do pizzy, aż placki nabiorą złotego koloru.

  OdpowiedzUsuń
 3. Monika, czy to ostatnie zdjęcie jest z Waszego wyjazdu do Gruzji ??? BAJKA !!! Czemu jeszcze nie pokazaliście nam zdjęć? FOCH !

  OdpowiedzUsuń
 4. :) tak dokładnie... cóż w takim razie jestem zobowiązana do seansu zdjęciowego przy zakąszaniu chaczapuri (czyli gruzińskiego chleba z serem)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja pronuje smazyc na oleju oczywiscie po kikja sekund, nie trzeba kombinowac z piekarnikiem i piecem, Tak mnie nauczyl hindus z poludnia indii.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty